کارتریج, کارتریج لیزری

فرق کارتریج جوهری و تونر

فرق کارتریج جوهری و تونر

فرق کارتریج جوهری و تونر

فرق کارتریج جوهری و تونر: اگر بخواهیم برای شما عزیزان تونر و جوهر را تعریف کنیم باید بگیم که هر دو این ها مواد مصرفی کارتریج هستند که بسته به نوع نیاز و مقدار چاپ های شما عزیزان مواد مصرفی بیشتری استفاده می کنید.

کارتریج لیزری و تونر هر دو برای پرینتر مورد استفاده می گیرد که باید شما کاربران عزیز قبل از خرید کارتریج نوع پرینتر خود را در نظر بگیرید که اگر پرینتر جوهر افشان استفاده می کنید کارتریج جوهری و اگر پرینتر لیزری استفاده می کنید کارتریج تونر خریداری کنید.

با ما همراه باشید تا فرق کارتریج جوهری و تونر را بهتر بدانید

کارتریج جوهری و تونر

هنگام خرید پرینتر شاید در مرحله اول با اجزاء داخلی پرینتر آشنایی کامل نداشته باشید و فرق بین کارتریج جوهری و کارتریج تونر را ندانید. ما کنار شما عزیزانن هستیم تا فرق این دو را به شما عزیزان بگوییم.

هنگامی که از پرینتر یا چاپگر صحبت میشه دو حالت بیشتر وجود ندارد یا پرینتر از کارتریج جوهری یا کارتریج لیزری برای چاپ استفاده می کند.

به طور کلی افرادی که بیشتر با پرینتر ها در ارتباط هستند مانند عکاسان ادارات و غیره از پرینترهای جوهری استفاده می کنند. این دستگاه متن, تصاویر رنگی و عکس ها را چاپ میکند و در تمام موارد پرینت, کپی, اسکن و فکس را انجام میدهد. 

کسانی که نیاز به حجم بالا برای چاپ دارند مناسب ترین انتخاب پرینتر برای آنها پرینتر های لیزری با کارتریج تونر ای می باشد. به طور کلی در موسسات و مدارس که روزانه  به کرات از چاپگر استفاده می کنند گزینه پیشنهادی برای آنها چاپگر لیزری میباشد .

مقایسه جوهر و تونر پرینتر

 1. از لحاظ مدت زمان خشک شدن
 2. هزینه
 3. شارژ مجدد
 4. انسداد کارتریج در پرینتر
 5. سرعت در چاپ
 6. کیفیت کاغذهای چاپ شده

مواد مصرفی در پرینتر های جوهرافشان ، جوهر و در پرینتر های لیزری تونر گفته می شود،و به محفظه ی که تونر و جوهر در آن قرار می گیرد کارتریج می گویند.

کارتریج جوهری

کارتریج جوهری

کارتریج های جوهری همانطور که از اسم آن ها معلوم است از جوهر تشکیل شده اند و هر کارتریج دارای قسمتی به نام هد کارتریج است که از منافذ ریزی تشکیل شده است که جوهر بعد از عبور از این منافذ اسناد و مدارک شما را به روی کاغذ چاپ می کند.

داخل مخزن جوهر یک عنصر گرمایشی یا یک صفحه فلزی و مقاومت وجود دارد. هنگامی که سیگنال چاپ به دستگاه ارسال می شود جوهر گرم شده و یک قطره جوهر از نازل خارج می شود، و بعد از عبور از هد سبب چاپ روی کاغذ می شود. که این کار در کسری از ثانیه رخ می دهد.

ممنون از شما عزیزان که در مقاله فرق کارتریج جوهری و تونر در کنار ما بودید

از سایت ما دیدن کنید.( سایت آنلاین چاپگر )

کارتریج تونر

همانطور که خواندید در کارتریج های جوهری از جوهر استفاده شده است ولی در کارتریج های تونر از تونر یا پودر های رنگی استفاده شده است. از این کارتریج ها در پرینترهای لیزری استفاده می کنند. پرینتر های لیزری شامل دو بخش مصرفی هستند که یکی خود کارتریج تونر و یکی قطعه درام که هر کدام چاپ متفاوت دارد. توانایی چاپ کارتریج تونر 2000 صفحه و توانایی چاپ قطعه درام 40000 صفحه می باشد. یکسری از کارتریج های تونر واحد درام را در کارتریج طراحی می کنند و کارتریج و درام همزمان تعویض می شود.

این کارتریج ها قیمت بالاتری نسبت به کارتریج های مخصوص تونر است. اگر کارتریج دارای درام را خریداری کنید نیازی به تعویض درام به صورت جداگانه نخواهید داشت. عملکرد این کارتریج ها مشابه کارتریج های جوهر است که توسط پرینتر های جوهرافشان استفاده می شود.

فرق کارتریج جوهری و تونر

خلاصه ای از مقایسه جوهر و تونر

 • تونر به حالت پودر است ولی جوهر مایع است.
 • در پرینت با تونر از لیرز برای چاپ استفاده می گردد ولی در پرینت با جوهر از فشار استفاده می گردد.
 • کارتریج جوهری کیفیت بهتری دارد.
 • در پرینت با کارتریج تونری هر چه اندازه ذرات رنگ کوچکتر باشد کیفیت تصاویر بهتر خواهد شد.
 • چاپ با کارتریج تونری با سرعت بالاتری پیش خواهد رفت.
 • جوهر قیمت کمتری دارد.

راه های ارتباط جهت مشاوره و ثبت سفارش با شرکت آنلاین چاپگر

02188854417

02188854427

09121891217

برای دیدن محصولات به آیدی اینیستاگرام ما را دنبال کنید

ممنون از شما عزیزان که در این مقاله ( فرق کارتریج جوهری و تونر ) همراه ما بودید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *