پرینتر, پرینتر جوهرافشان

پرینترهای اچ پی و انواع ان

پرینترهای اچ پی و انواع ان

پرینترهای اچ پی و انواع ان

پرینترهای اچ پی و انواع ان: امروزه پرینتر یکی از وسایل اصلی سازمان ها و ادارات به حساب می اید. پرینترهای اچ پی و انواع ان بسیار متفاوت است و همانطور که می دانید برای عکس ها با کیفیت بالا نیاز به پرینتر دارید که امروزه از پرینتر ها در مصارف شخصی نیز استفاده می شود.

با ما همراه باشید تا با کاربرد و پرینترهای اچ پی و انواع ان بیشتر آشنا شویم.

پرینتر های لیزری

انواع پرینتر های اچ پی

پرینترهای اچ پی و انواع ان به چند دسته تقسیم می شوند و هر کدام کیفیت بالای در چاپ اسناد و مدارک و عکس ها دارند. تکنولوژی که به کار گرفته شده است کیفیت چاپ، عمر دستگاه پرینتر، تعداد صفحات چاپی و… را تعیین می کند. دسته بندی پرینتر های اچ پی بسته به نوع چاپ آن ها بستگی دارد. که به پنج دسته تقسیم می شوند: جوهر افشان، لیزری، سوزنی، حرارتی، سه بعدی

پرینتر اچ پی

در ادامه مطالب پرینترهای اچ پی و انواع ان با ما همراه باشید.

پرینتر لیزری

پرینتر های لیزری به دو دسته رنگی ،سیاه و سفید تقسیم می شوند. پرینتر لیزری دارای تونر یا همان کارتریج می باشد زمانی که کارتریج دستگاه تمام شود یا کارتریج آن را شارژ می کنید یا کارتریج را تعویض می کنید که یکسری از پرینتر ها دارای کارتریج شارژی می باشند. پرینترللیزری با بارالکتریسیته ساکن کار می کند. و نحو چاپ اسناد با این پرینتر به این صورت است که هنگامی که کاغذ را به ورودی دستگاه وارد می کنید کاغذ دارای بار الکتریکی می باشد که تونر را به خود جذب می کند و اسناد را به چاپ می رساند.

این نوع پرینتر ها برای خطوط ریز و چاپ اسناد از دقت و کیفیت بالای برخوردار است. هزینه کارتریج در پرینتر های لیزری از قیمت پایینی برخوردار است.پرینترهای اچ پی و انواع ان

پرینتر جوهر افشان

پرینتر های جوهر افشان

پرینترهای جوهر افشان تنها فرقی که با پرینتر های لیزری دارند، فرق بین کارتریج های آنها هست که در پرینتر جوهرافشان از کارتریج های جوهری استفاده می شود ولی در پرینتر لیزری از کارتریج های تونری استفاده می شود.

از پرینتر های جوهر افشان بیشتر در آتلیه ها و منزل، عکاسان دیجیتال، افراد در دفاتر طراحی و گرافیک مورد استفاده قرار می گیرد. برای عملیات چاپ هنگامی که کاغذ را در دستگاه گذاشتید عملیات چاپ فعال می شود و جوهر از کارتریج از طریق هد خارج می شود و بهصورت خطی تصویر را چاپ می کند.اما با پیشرفت تکنولوژی این فرایند دیگر پیشرفته تر شده و اصطحکاک کمتر و سرعت چاپ بالا تر رفته است. از نظر سرعت چاپ و کیفیت پرینتر های لیزری سرعت و کیفیت بهتری نسبت به پرینتر های جوهر افشان دارند.

پرینتر های جوهر افشان به دو دسته :تک کاره رنگی و چندکاره رنگی تقسیم می شوند.

پرینتر سوزنی

پرینتر های سوزنی بزرگ ترین معایبی که دارند سرعت پایین در چاپ و صدای بلند هنگام چاپ می باشد. این دستگاه از هد سوزنی تشکیل شده است که با پرتاب کردن سوزن ها به سمت کاغذ عملیات چاپ انجام می شود. عملیات چاپ مانند پرینتر های جوهر افشان قدیمی به صورت خط به  خط می باشد.

برای دیدن پرینترهای اچ پی و انواع ان به سایت ما مراجعه کنید. کلیک کنید

پرینتر حرارتی

پرینتر های حرارتی از دسته پرینتر های پرکاربرد هستند. از این پرینتر ها بیشتر در عابر بانک ها و فروشگاه ها برای چاپ رسید، استفاده می کنند. این پرینتر ها کاغذ های مخصوصی دارند که پس از اینکه از طریق هد پرینتر تحت حرارت قرار می گیرد و اسناد و تصویر مورد نظر شما را چاپ می کند. این قابلیت چاپ در پرینتر های حرارتی باعث می شود که نیازی به کارتریج نداشته باشید و فقط نیاز به کاغذ دارد و جوهر در آن معنا ندارد.

پرینتر سه بعدی

از جدید ترین و پیچیده ترین پرینترها، پرینترهای سه بعدی هستند که با کمک آن ها می توانید اشیاء را با حداکثر دقت به چاپ برسانید. پلیمری که در این پرینتر از آن استفاده می شود اکریلونیتربل بوتادی ان استارین است. هنگامی که سیگنال ارسال به دستگاه می شود. بعد از حرارت دیدن مذاب می شود و بعد از خارج شدن از نازل با حرکت در جهت های مختلف الگوی مورد نظر را به شکل سه بعدی خلق می کند.

نتیجه گیری:

در این مقاله با پرینترهای اچ پی و انواع ان آشنا شدید و کاربرد هر کدام را دانستید برای اطلاع از قیمت های پرینتر و کارتریج های اچ پی با شماره های ما تماس بگیرید.

021-88866840

021-88866830

09121891217

برای اطلاع از قیمت های محصولات عضو کانال تلگرام ما شوید.

برای دیدن محصولات آنلاین چاپگر اینستاگرام با ما همراه باشید.

برای ثبت سفارش به واتساپ پیام دهید

09914647335

راه های ارتباطی با ما

021-88854417

021-88854427

0912-1891217

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *