شارژ کارتریج, کارتریج لیزری

قطعات اصلی کارتریج لیزری

قطعات اصلی کارتریج لیزری

قطعات اصلی کارتریج لیزری

قطعات اصلی کارتریج لیزری : کارتریج ها به دودسته لیزری و جوهری تقسیم می شوند که هر کدام ساختار های متفاوتی دارند. حال قرار است در این مقاله با قطعات اصلی کارتریج لیزری آشنا بشید. که هرکدام کار متفاوتی انجام می دهند و اگر هر کدام دچار مشکلی بشود، چاپ شما دچار مشکل می شود.

حال قرار است در این مقاله قطعات اصلی کارتریج لیزری و کارکرد آن ها را به شما عزیزان آموزش دهیم با ما همراه باشید.

تونر

تونر پودر رنگی است که با فشردگی و غلظت زیاد ساخته شده است. تونر ساخته شده از: پودر کربن، پلیمرهای خاص، پلی استر، رزین، اکسید اهن است. برای اینکه چاپ شما روی کاغذ اجرا شود تونر باید بر سطح درام پخش شود. تونر دارای بار الکتریسیته که مخالف بار درام را دارد. پودر تونر دارای بار الکتریکی منفی است و به قسمت های از کاغذ که دارای بار التکریکی مثبت هستند می چسبد و عملیات چاپ را انجام می دهد. اگر از تونر جنس مرغوب استفده کنید بهتر به درام می چسبد و چاپ با کیفیت تری خواهید داشت.

شارژ کارتریج در اصل در کارتریج های لیزری انجام می شود که تونر های سوخته و قدیمی را خارج می کند و تونر های جدید وارد کارتریج (شارژ) می شود.

مخزن ضایعات و مخزن تونر

بدنه کارتریج در کارتریج های لیزری از دو قسمت تشکیل شده است. که یک قسمت اصلی که منبع تغذیه کنند پودر می باشد و قسمت بعدی مخزن ضایعات که تونر های سوخته در آن قرار می گیرد.

همزن

مخزن ها دارای قسمتی به نام همزن هستند که تونر را به صورت یکنواخت در مخزن پخش می کنند.

برای اطلاع از قیمت و خرید کارتریج و دیدن محصولات از وب سایت ما دیدن کنید ( سایت آنلاین چاپگر )

مگنت

مگنت میله ای استوانه ای شکل است که خاصیت آهنربایی دارد و در مخزن اصلی قرار دارد و تونر را به خود جذب می کند. زمان چاپ پودر از مگنت به سمت درام منتقل می شود. اگر این قطعه خراب شود یا چاپ کم رنگ می شود یا روی چاپ شما لکه های سیاه بوجود می آید.

داکتر بلید

داکتر بلید وظیفه یکسان نگه داشتن تونر در سطح مگنت را دارد. که اگر این قسمت خراب شود یا تنظیم نباشد، باعث کم رنگی و پررنگی چاپ یا وجود خطوط عمودی رو چاپ خواهید بود.

بلید کارتریج
بلید

بلید در زیر درام ، در مخزن اصلی قرار دارد که وظیفه پاک کردن سطح درام را دارد. اگر بلید کار نکند یا خراب شود سطح درام دارای لکه می شود و هنگام چاپ شاهد سیاهی و کثیفی چاپ یا خطوط سیاه که از بالا به پایین چاپ می شود هستید.

درام

درام قطعه ای استوانه ی شکل است . که رنگ آن فیروزه ای یا سبز می باشد. این قطعه در قسمت مخزن ضایعات نصب است. و با تابش نور لیزر باردار می شود. تونر را از سطح درام جذب می کنند و بلید هربار درام را تمیز می کند و مجدد برای جذب تونر آماده می شود. در کل درام قطعه ی از جنس آلومینیوم است. که سطح ان از عناصر حساس به نور که یکی از آن ها سلینیوم می باشد پوشیده شده است. یک لایه ی محافظ برای محافظت از عنصر حساس روی آن قرار دارد. هنگامی که این قطعه خراب شود چاپ شما کمرنگ بوده یا چاپ برگه شما 4 نقطه در فاصله های منظم دیده می شود.

کارتریج لیزری

شاتر درام

درام قطعه ی حساسی کارتریج به حساب می اید، گاهی لازم است به هر دلیلی کارتریج را از دستگاه خارج کنیم و امکان ضربه خوردن به درام کارتریج وجود دارد که شاتر درام در برابر این اتفاقات از درام محافظت می کند و نمیزاره به درام آسیبی وارد شود. هنگامی که کارتریج را از دستگاه پرینتر خارج می کنید شاتر درام روی دارم را می گیرد ولی هنگامی که کارتریج را وارد دستگاه کنید شاتر درام از روی درام کنار زده می شود.

فوم رولر

فوم رولز قطعه ای استوانه شکل است که در زیر دارم قرار دارد و از جنس اسفنج یا نمد می باشد که باعث شارژ اولیه درام می شود، و زمانی که دچار خرابی شود چاپ شما را سیاه چاپ می کند یا عملیات را تکرار می کند.

چیپست

چیپست تراشه ای که تعداد پرینت برگ و مقدار باقی مونده تونر کارتریج را اعلام می کند و زمانی که کارتریج تمام شده باشد ارور می زند و به شما اعلام می کند که تونر موجود در کارتریج به اتمام رسیده است. هنگامی که کارتریج را تعویض می کنید یپست آن را نیز باید عوض کنید.

متن های که هنگام ارور برای شما ارسال می شود.

cartridge very low   _  order cartridge _  10/000 supply memory error   _   used cartridge in use

کارتریج لیزری

وایبر بلید

وایپر بلید از یک قطعه ی فلزی و پلاستیکی تشکیل شده است. این قطعه تونر های موجود روی درام را تمیز می کند و حساسیت بالای دارد که اگر زمانی آسیب ببیند یا خراب شود کیفیت چاپ کم می شود. تونر های که توسط وایبر بلید جمع آوری می شود در مخزن ضایعات جمع آوری می شود که باید حواستان باشد آن را تخلیه کنید.

در کارتریج قسمت های دیگری مثل برش های  مگنت ، چرخ دنده ، فنر، درب محافظ درام وجود دارد که در صد خرابی کمی دارند و در عمل چاپ هیچ تاثییری ندارند

برای خرید و شارژ کارتریج با شماره های زیر تماس بگیرید کارشناسان ما در حال خدمت رسانی به شما عزیزان هستند.

021-88866830

021-88866840

0912-1891217

با ما در اینیستاگرام آنلاین چاپگر همراه باشید

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *