کاغذ گلاسه, مقاله

کاغذ گلاسه

کاغذ گلاسه

کاغذ گلاسه مرغوب ترین نوع کاغذ برای چاپ جوهر افشان ، کاتالوگ و کاغذ عکس میباشد .

کاغذ عکس

نمونه چاپ عکس

کائولین

کاغذ گلاسه این کاغذ نوعی مواد شیمیایی (بی خطر) به نام کائولین دارد که سطح صاف و همواری را روی کاغذ ایجاد میکند تا کیفیت چاپ و انعکاس رنگ را به حد اکثر برساند و بهترین شکل ممکن به نمایش میگذارد .

برای مدت زمان زیادی کاغذ گلاسه برای مجلات و کالیتها مورد استفاده قرار میگرفت بعدها از طریق اروپایها کاربری کاغذ عوض شد به طوری که در مدت زمان کوتاهی گلاسه جایگزین تمامی کاغذ های عکس را گرفت .

کاغذ عکس

نام کائولین از مکانی به نام کائو در شری از چین گرفته شده است این مکان معادن بسیاری از موادی به نام پرسلان (مواد سرامیکی) دارد که همین امر باعث نام گیری این ماده شیمیایی میشود .

پرسلان

پرسلان مواد سرامیکی شیشه ای و سفید رنگی است که مکمل بسیار مهمی برای کاغذ گلاسه میباشد از این ماده برای پر کردن فضای بین فیبرهای کاغذ و کتینگ سطح کاغذ استفاده میشود تا سطحی صاف و سیقلی را بر روی کاغذ ایجاد کند . برای خرید کاغذ عکس اینجا کلیک کنید

پرسلان

این کار کاغذ را برای چاپ عکس چه رنگی چه سیاه و سفید مناسب میسازد البته کائولین استفادهای دیگری هم دارد ولی بیشترین مصرف ان در صنعت چاپ و عکس به کار میرود .

کاغذ مناسب برای عکس از چند جنبه سنجیده میشود به عنوان مثال :

  1. جذب جوهر فوق العاده ای داشته باشد
  2. خشک شدن سریع جوهر به روی کاغذ
  3. ضد اب بودن کاغذ
  4. ظاهری مناسب داشته باشد
  5. شیت بندی صحیح
  6. برش بدون کرک
  7. کتینگ مناسب

کاغذ هم ماننده پارچه پشت و رو دارد روی کاغذ براق و پشت کاغذ مات و بدونه کائولین (کتینگ) میباشد البته به استثنا کاغذ دو طرفه هم وجود دارد مانند کاغذ دورو گلاسه بلک استار که برای چاپهای دوطرفه به کار گرفته میشوند . و معمولا کاغذ های چاپ دوطرفه کیفیت بهتری نسبت به کاغذ های دیگر دارند .

کاغذ عکس
کاغذ کتد (مات)
کاغذ ابریشمی (سیلک)
کاغذ کنواس (بوم)
مراحل تولید کاغذ
موارد مصرف کاغذ
کاغذ چگونه ساخته میشود
طول و عرض و ابعاد کاغذ

با تشکر از همراهی شما

فروشگاه اینترنتی انلاین چاپگر

 

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *