لمینت, مقاله

لمینت

لمینت انلاین چاپگر

لمینت برای حفظ آثار هنری و چاپ به روی کاغذ یا هر نوع چاپی به کار میرود .

لمیینت کردن باعث طول عمر محتوای چاپی بر روی کاغذ میشود ولایه ای نازن و محافظ در برابر رطویت آب ، تغییر دما و فرسودگی کاغذ و غیره به کار میرود و زبایی بی نظیری را به چاپ میدهد لمیینت لایهء نازک و شیشه ای است که بر پشت و روی کاغذ یا چاپ را فرامیگیرد

و در برخی موارد برای یک روی کاغذ مورده استفاده قرار خواهد گرفت .

نمونه لمینت

لمیینت در واقع حالت مایع و جامد دارد که در برخی از موارد از حالت مایع استفاده میشود و در اکثر مواقع از حالت جامد(طلق پرسی) استفاده میشود که به آن طلق پرس لمیینت گفته میشود .

لمینت سرد و گرم

لمیینت گرم با دستگاه مخصوص حتما باید انجام بشود و همانطور که از نامش پیداست با حرارت ، پرس و با دستگاه مخصوص لمینیتور به روی کاغذ برای همیشه چسبانده میشود و عمر مفید چاپ را افزایش میدهد .

دستگاه لمینیتور گرم

دستگاه لمینیتور گرم

لمینت سرد

لمیینت سرد که شباهت بسیاری به بر چسب دارد و بر روی کاغذ و یا چاپ قرار گرفته میشود ،

تفاوت عمده لمیینت سرد و گرم در نبود دستگاه مخصوص لمیینت گرم و استفاده از یک لایهء بسیار نازک است و میتوان از لحاظ کارایی با سلفون کشی هم مقایسه کرد .

نمونه لمینت سرد

نمونه لمینت سرد

لمیینت براق و مات

همان طور که مطلع هستید لمیینت هم ماننده کاغذ براق و مات دارد و بنا به سلیقه شخص مورد استفاده قرار میگیرد که هر دو کار یکسانی (محافظت از کاغذ) را انجام میدهند .

لمینت 3D

لمینت ها جنسهای متفاوت و بسیاری دارند به عنوان مثال لمیینت 3D ، این نوع از لمینت برای کارایی خاص مورد استفاده قرار میگیرد و جلوهء بسیلر زیبا و مناسبی را به معرض دید قرار میدهد .

ابعاد لمیینت

اکثرا لمیینت ها ابعاد متفاوتی نسبت به کارایی مورد نظر شخص دارند ولی به ندرت پیش می آید که از ابعاد خاص استفاده شود و معمولا ابعاد استاندارد مانند :

سایز A4

سایز A3

ROOL

مورد استفاده قرار میگیرند .

فروشگاه اینترنتی انلاین چاپگر

با تشکر از همراهی شما عزیزان انلاین چاپگر

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *